O MNIE

Cześć! Cieszę się, że odwiedziłeś moją stronę i wierzę, że znajdziesz na niej ciekawe tematy!

Nazywam się Jacek Kukiz i obecnie odpowiadam za rozwój kultury LEAN w 20 lokalizacjach, do których należą zarówno Firmy Produkcyjne, jak i Centra Dystrybucji.

Poprzednio odpowiadałem za wdrożenie LEAN w jednej z firm przemysłu lotniczego. Wspierałem transformacje firm zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Realizowałem projekty w Tajlandii, Chinach oraz Australii.

W swojej karierze zawodowej wdrażałem rozwiązania zarówno w firmach produkcyjnych, jak i usługowych, także w obszarach administracji i logistyki. 

Prowadzę szkolenia oraz warsztaty z zakresu LEAN, jestem autorem gier LEAN MANAGEMENT. Jakiś czas temu wykładałem Lean Management na jednej z wyższych uczelni.

Wierzę, że kluczem do osiągnięcia sukcesu są LUDZIE. Jestem zwolennikiem zdrowego rozsądku!

Od ponad 17 lat zajmuję się usprawnianiem procesów produkcyjnych oraz usługowych.  Doświadczenie zbierałem i wciąż zbieram w trakcie pracy dla Polskich i zagranicznych firm związanych z przemysłem motoryzacyjnym, maszynowym oraz lotniczym.

Realizowałem projekty dla dostawców takich firm jak VOLVO, SAAB, BOEING, AIRBUS, PININFARINA

Zajmuję się wdrażaniu usprawnień w obszarze całego SCM obejmującego planowanie materiałowe, planowanie produkcji, produkcję, magazynowanie, procesy dostaw oraz wysyłek.

Obecnie odpowiadam za obszar Lean w regionie EMEA  w jednej z firm międzynarodowych.

DOŚWIADCZENIE W PRZEMYŚLE 

…zdobyłem poznając specyfikę pracy kluczowych działów firmy jako kierownik:

DZIAŁU ZAKUPÓW: od podstaw organizowałem pracę działu i jego struktury, odpowiadałem za współpracę z dostawcami i planowanie dostaw materiałowych.

MAGAZYNÓW: zarządzałem nowoczesnymi magazynami, procesem przyjęcia, wydania do celów produkcji, zwrotów oraz wysyłek do Klienta oraz przygotowywałem i nadzorowałem inwentaryzacje na ponad 400 osób.

LOGISTYKI: tworzyłem struktury, organizowałem procesy i procedury, przygotowywałem podległe obszary do certyfikacji ISO, OHSAS, TS, MMOG/LE.

INŻYNIERINGU: nadzorowałem proces przygotowania produkcji, layouty linii produkcyjnych utrzymanie ruchu.

PROJEKTY W EUROPIE I NA ŚWIECIE

Wdraża projekty w regionie EMEA: Polsce, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Szwecji, Serbii, Holandii.

oraz w regionie APAC: Tajlandii, Chinach, Australii.

Wdrażał i utrzymywał kulturę LEAN, narzedzia lean oraz prowadził liczne szkolenia oraz warsztaty dla pracowników wszytkich szczebli.

Koordynował wdrożenia systemów klasy ERP (SAP, BAAN, BPCS) oraz kodów kreskowych.

Prowadził wykłady z Lean Management na jednej z Polskich uczelni wyższych.